Platform Genişletilebilirliği

Microsoft Birleşik İletişim çözümünün gücü yazılım tabanlıdır. Bu nedenle sisteme yeni iletişim özellikleri eklemek ve mevcut özellikleri ihtiyaca göre değiştirmek donanım tabanlı sistemlere göre daha basittir. Microsoft Lync™ Server 2010, temelleri sektör standardı olan teknolojilere dayanan kolaylaştırılmış uygulama programlama arayüzleri ile tamamen genişletilebilir bir iletişim platformu hedefine bir adım daha yaklaştırmaktadır.

New for the Client Platform

  • > .NET Windows Presentation Foundation (WPF) ve Silverlight içerisinde Visual Studio kontrollerini sunan yeni Microsoft Lync 2010 SDK sayesinde Communicator’ın uygulamanız içerisine yerleştirilmesi hiç olmadığı kadar kolay hale gelmiştir. Bunun anlamı Microsoft Lync UI bileşenlerinin kendi uygulamanız içerisine yerleştirilmesi için neredeyse hiç kodlama gerekmemesidir.
  • > Kullanımınıza çağrı kontrol düğmeleri sunan veya tercüme hizmetleri gibi fonksiyonlar sağlayan Lync Conversation Extension Window’u kullanarak, Microsoft Lync sohbetinizi iletişim anlamında daha güçlü platforma taşırsınız.
  • > Direkt Lync içerisinden uygulamaları başlatmanıza imkân sağlayan ve çağrı içeriğinin hızla oluşturulmasına yardımcı olan Launch Links ile içeriğe uygun geliştirilmiş işbirliği sağlarsınız.
  • > Yeni Microsoft Lync 2010 Managed API ile .NET içerisinde istemci deneyimini kendiniz oluşturursunuz. Böylece sektörünüzün veya işletmenizin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanıcı deneyiminizi kendiniz geliştirirsiniz.

New for the Server Platform

  • > Microsoft Birleşik İletişim ve Yönetilen API 3.0 (UCMA 3.0) ile sunulan IVR, ACD, Çağrı Kayıt (ve ayrıca internet sohbeti, sorgu cevaplama makineleri, konferans ve uygulama paylaşımı) özellikleri ile gelişmiş iletişim merkezi veya yardım masası senaryoları için platform desteği.
  • > Bir kez oturum açarak birleşik iletişime açık tüm hizmetlere herhangi bir telefondan erişin. Aynı çağrı içerisinde çevrimiçi toplantınıza tek bir sesli komut ile bağlanın. Yeni SharePoint görevlerini kontrol edin veya Exchange postanızın sesli olarak size okunması gibi imkânlardan faydalanın.
  • > Basitleştirilmiş tek noktadan uygulama hazırlığı, yazılım tabanlı yük dengeleme, otomatik yük devretme ve boşaltma gibi yeni özelliklerindevreye alınması sayesinde birlikte çalışabilirlik önemli ölçüde kolaylaştırılmıştır.
  • > En gelişmiş konuşma teknolojisi şimdi 26 dilde UCMA 3.0 ile gelen ve UCMA gereksinimlerine artık VoiceXML 2.x’i de ekleyen, telif hakkı ücreti gerektirmeyen bir uygulama olarak kullanıma başlamıştır. Kurumsal sınıfta sunucu tabanlı bir konuşma platformu olarak sunulan bu sistem geliştirilmiş Microsoft Speech Platform’dur.

Developers can now use tools such as Visual Studio and familiar Microsoft .NET Framework and Web Service programming paradigms to build powerful communications solutions, without having to be a communications technology expert. Visit http://msdn.microsoft.com/ocdev for more information.

İletişimin Etkinleştirildiği İş Süreçleri

İnternet Sohbeti

Microsoft Lync kullanmayan müşterilerin de sizinle tarayıcılar üzerinden iletişim kurmasına imkân tanıyın ve Microsoft Lync kullanan doğru çalışanlarla etkileşime girmelerine izin verin.

Otomatik Sorgu Yanıt Makineleri

Doğal dili anlayabilen otomatik temsilcilerle gelen internet sohbeti isteklerine cevap verin.

Sesli Yanıt Sistemi (IVR)

Sesli Yanıt Sistemi (IVR) sistemleri meşgul görevlilerin rutin sorulara cevap verme gereğini ortadan kaldırarak işletmelerin tasarruf etmesini sağlamaktadır.

İletişimi Entegre Edin

İletişim durumu göstergelerini uygulamanız içerisindeki her ismin önüne yerleştirerek bir kişinin diğeriyle bağlantı kurmadan önce iletişim durumunu görebilmesini sağlayın.

İletişim için Tıklayın

Başka bir uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmadan direkt olarak uygulama içerisinden iletişime geçin.

Sohbetlerinizi bir Bağlama Oturtun

Microsoft’un Birleşik İletişiminde bir çağrı veya bir IM sadece metin veya ses ile sınırlandırılmamıştır; Microsoft’un Birleşik İletişimi sayesinde bir sohbet sırasında ne hakkında konuştuğunuzu gerçekten de gösterebilirsiniz.

Uyarılar ve Bildirimler

İnsanlar tarafından meydana getirilen gecikmelerden kurtulun ve doğru insan, doğru zaman ve en uygun iletişim kanalı vasıtasıyla bağlantıyı uygulamanıza kurdurun.

Geri arama veya Dışa Yönelik Araştırmalar

Müşterilerinizin telefonlarına geri arama talebi yapmalarına izin verin veya dışa dönük araştırmalar yapın.

Uzman Arama

Lync Server 2010 içerisinde gelen imkânlardan yararlanarak insanları uzmanlıklarına ve iletişim durumlarına göre bulun.


Kanıtlar

UC Ortakları tarafından Office Communications Server platformu üzerine kurulan çözümlerin işbirliğini nasıl arttırdığını, masrafları azalttığını ve üretkenliği geliştirdiğini öğrenin.