Yönetim ve Operasyonlar

Tamamen yenilenmiş ve geliştirilmiş yönetim altyapısı sayesinde Microsoft Lync™ Server 2010’u devreye almak ve yönetmek hiç olmadığı kadar kolay. Microsoft Lync™ Server 2010, gerçek bir kurumsal birleşik iletişim platformu olarak güvenlik, uyumluluk ve genişletilebilirlik desteği sağlamakta ve geleneksel PBX sistemlerini geliştirebilecek veya sistemlerin yerini alabilecek şekilde dayanıklılık, ölçeklenebilirlik ve kritik öneme sahip özellikler sunmaktadır. Microsoft Lync™ Server 2010'ın çok yakında çıkacak sürümü ile IT alanındaki profesyoneller, hiç olmadığı kadar güvenli ve mevcut sistemleriyle uyumlu bir sistemle tanışacaklar.

Güvenle çalıştırın

Bilgi çalışanları en yüksek üretkenlik seviyesi için zengin iletişim bilgilerine dayanan e-posta, anlık mesajlaşma, sesli telefon ve diğer iletişim yöntemleri arasında anında geçişler yapabilmeye ihtiyaç duyarlar. Exchange Server ve Microsoft Lync™ Server 2010 ortak bir kişi listesi, entegre özellikler ve paylaşılan iletişim bilgileri sunarak birlikte çalışır ve eksiksiz bir iletişim deneyimi sunar.

Güçlü araçlarla etkin yönetim

Yeni, kolay kullanımlı ve internet tabanlı yönetim konsolu yönetim görevlerini kolaylaştırmaktayken, yeni PowerShell yönetim altyapısı Microsoft Lync™ Server 2010 ve ilgili Microsoft sunucu araçları arasında zengin otomasyon imkânları sunar.

Doğru kişiye doğru görevleri verin

Rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC), görevlerin hassas bir şekilde belli yönetim rollerine aktarılmasına imkan vermekte ve IT liderlerinin etkin ve yanıt verebilen bir organizasyon oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Mevzuata uyum için ilkelerin otomatikleştirilmesine yardımcı olun

Çağrı izni, arşivleme, akıllı IM filtreleme ve uyum için platformun genişletilebilirliği gibi özellikler sayesinde uyum daha kolaydır.

Yazılımlarla tabanlı iletişime geçiş hızınızı kendiniz ayarlayın

Microsoft Lync™ Server 2010, mevcut telefon altyapınızla birlikte çalışabilmektedir. Bu sayede de olarak şirketler bir yandan Microsoft Lync™ Server 2010 içerisindeki gelişmiş ses yeteneklerini hareket halindeki çalışanlarına sunarken diğer yandan mevcut iletişim altyapılarını kullanmaya devam edebilmekte ve Microsoft Lync™ Server 2010 konferans imkânlarından yararlanabilmektedir.