Microsoft Lync 2010 Yararları

Microsoft Lync Server 2010, masrafların kontrol altında tutulmasından uyumluluğun yönetilmesine bugünün şirketlerindeki birçok ihtiyaca cevap vermektedir.

Maliyetleri kontrol altında tutun

İnternet üzerinden sesli iletişim (VoIP) birbirinden farklı lokasyonlarda bulunan şirket departmanlarının şehirlerarası ve uluslararası iletişim ücretlerinden kaçınarak iletişim kurmasını sağlamaktadır. Entegre ses, video ve internet konferansı ile seyahat masraflarının ve ayrıca üçüncül tarafların konferans çözümlerinden kaynaklanacak masrafların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Üretkenliği arttırın

Zengin iletişim bilgileri çalışanların birbirilerini kolayca bulmasına ve herhangi bir anda iletişim için en etkin yöntemi seçmelerine imkân verir. Çalışanlar, onay için e-postaları alıp göndermek yerine, masaüstü, uygulama ve sanal masaüstü paylaşımı özellikleriyle geliştirilmiş konferans sayesinde gerçek zamanlı işbirliğinden yararlanabilirler ya da Microsoft Office veya diğer uygulamalar içerisinden işbirliği yapacakları kişi ile temasa geçebilirler. Birleştirilmiş Microsoft Lync istemcisi kurumsal ses, kurumsal mesajlaşma ve konferans özelliklerine tek bir basit arayüz içerisinden erişim sağlanmasına izin verir.

Mobil işgücünü destekleyin

Mobil çalışanlar zengin Birleştirilmiş İletişim araçlarına internet bağlantısıyla VPN’ye gerek kalmadan herhangi bir yerden erişebilirler. Güncellenmiş Microsoft Lync Mobile istemcisi, konferanslara bağlanma ve konferans yönetimini, Genel Adres Listesinin aranmasını ve iletişim bilgilerin görüntülenmesini kolaylaştırır. Microsoft Lync Server 2010 içerisindeki zengin iletişim seçenekleri mobil mekân bilgileri ile güncellenmiştir. Bu nedenle hareket halindeki kullanıcıların bulunması ve kullanıcılarla temasa geçilmesi daha kolaydır. PC, telefon, mobil telefon ve tarayıcı üzerinde yaşanan birbirinin aynı kullanıcı deneyimi sayesinde çalışanlar iletişime geçmek için daha çok alternatife sahip olurlar.

Operasyonel etkinlik kazanın

İş süreçlerine zengin ve Birleşik İletişim dahil edilerek, gecikmeler ve beklemeler azaltılabilir, hatta tamamen ortadan kaldırılabilir. Grup sohbeti, coğrafi olarak farklı yerlerde bulunan ekipler için, etkin, konuya özgü ve çok taraflı iletişimi mümkün kılmakta ve sürekli hale getirebilmektedir.

Müşterilerinize, ortaklarınıza ve çalışanlarınıza yanıt verin

Microsoft Lync içerisindeki geliştirilmiş devretme özellikleri sayesinde aramaların doğru kişiye yönlendirileceğinden emin olabilirsiniz. Resepsiyon görevlileri için düşünülmüş Lync Server 2010 Attendant içerisinden tek tıklamayla çağrılar yönlendirilirken, yönetim özelliklerinde bulunan zengin iletişim bilgileriyle yanlış yönlendirmelerin önüne geçilir.

Kurallara uyum sağlayın

Tümleşik güvenlik, şifreleme, arşivleme ve çağrı detaylarıyla ilgili kayıtlar, kurallara uyum sağlamanıza yardımcı olur.