Birleşik İletişim Veri Federasyonu

Microsoft Communications Server, çalışanların ister kurum içerisindeki ister dışarısındaki kişilerle daha hızlı ve etkin iletişim kurmasını sağlar. Federasyon Microsoft Lync Server 2010’un tüm iletişim yeteneklerini internet üzerinden müşterilere, tedarikçilere, ortaklara ve birçok başka kişiye sunar.

Güvendiğiniz iş ortaklarıyla birleşin

Yöneticiler, Microsoft Lync Server 2010 veya Office Communications Server ve Live Communications Server da dahil olmak üzere önceki sürümleri kullanan herhangi bir işletme ile federasyon özelliğini kullanabilir.

Daha kolay iletişimde kalın

Federasyon özelliği kullanılmaya başlandıktan sonra bir işletme kişi listelerine diğerlerini ekleyebilir, diğerlerine anlık mesajlar gönderebilir ve iletişim durum bilgilerini görebilir.

Birleşik İletişim imkânlarını eksiksiz olarak kullanın

Kullanıcılar, yapmakta oldukları işe uygun en iyi iletişim yöntemlerinden – ses, video ve diğer seçenekler – istediklerini seçebilir ve bire bir başlattıkları görüşmeleri birden fazla kişinin katıldığı konferanslara kolaylıkla dönüştürebilir.

Tasarruf edin

Federe iletişim yöntemi, kamuya açık telefon şebekesini değil interneti kullanır; bu sayede telefon kullanım bedellerinden ve üçüncü tarafların konferans hizmetlerinden tasarruf edebilirsiniz.