Grup Sohbeti

Microsoft Lync Server 2010 Grup Sohbetinin gelecek sürümü hakkındaki bilgiler için bizi izlemeye devam edin. Microsoft Office Communications Server 2007 R2 Grup Sohbeti, kullanıcıların konuya özgü, çok taraflı ve uzun süreli sohbetler yapmasına izin vermekte ve bilgi paylaşımını ve grup tartışmalarını çok daha etkin kılmaktadır.

Farklı Yerlerde Bulunan Ekipler Arasında Bilgi Paylaşın ve İletişimi İyileştirin

Office Communications Server 2007 R2 Grup Sohbeti sayesinde kullanıcılar ilgilendikleri konularda sürdürülen tartışmalara katılabilirler. Sohbet geçmişi saklandığından farklı yerlerdeki ekip ve departmanlar grup sohbetine farklı zamanlarda bağlansalar bile tartışmaları görebilme olanağına sahip olurlar. Grup sohbeti iletişimi geliştirmekte ve coğrafi olarak farklı mekânlarda bulunan ekiplerin birlikte daha verimli çalışabilmesine imkân sağlamaktadır. Grup Sohbeti, Office Communicator 2007 R2 ile aynı kimlik ve iletişim bilgilerini paylaşan grup iletişimi için özel olarak tasarlanmış bir istemci vasıtasıyla sunulmaktadır. Kullanıcılar herhangi bir sohbet odasında hangi kişilerin çevrimiçi olduğunu görebilir, kişilerin iletişim durumu ile ilgili bilgilere ulaşabilir ve bir sağ tık ile istedikleri kişiyle bire bir sohbete başlayabilirler. Office Communications Server 2007 R2 tarafından sunulan federasyon yetenekleri sayesinde birleştirilmiş sohbet odaları da oluşturabilirsiniz. Bu sayede iş ortaklarınız, müşterileriniz ve satıcılarınız da ortak sohbetlere katılabilirler.

Bilgi Paylaşımını Arttırın

Office Communications Server 2007 R2 Grup Sohbeti birçok içerik türünü desteklemektedir. Bu sayede doğru bilgiyi doğru kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz. Sohbet içerisinde yerleştirilebilen belge ve bağlantılar sayesinde konuya ilişkin materyallere erişim kolaylaşmaktadır. Grup Sohbeti içerisindeki görüşme arşivleri işletmeniz için güçlü bir bilgi yönetimi aracı görevi görmektedir. Kullanıcıların yönelttikleri sorulara konunun uzmanlarının vereceği yanıtlardan, sohbetin bir parçası olan her kullanıcı faydalanabilmektedir. Sohbete sonradan dahil olan tüm kullanıcılarsa arşivleri inceleme fırsatını elde etmekte, bu sayede Grup Sohbeti tüm ekip için önemli bir kaynağa dönüşmektedir.

Bilginin İçeriye Akışı Kontrolünüz Altında Olsun

Grup Sohbeti içerisinde sunulan özellikler sayesinde, herhangi bir içerik konusundaki bilgilerini güncel tutmak için sıklıkla sohbetlere katılan kullanıcılar, ilgilendikleri konu hakkında geniş bilgiye erişebilmektedir. Kullanıcılar yeni mesajlar konusunda bilgilendirilme yöntemlerini kendilerine göre özelleştirebilmektedir. Başka çalışmaları sırasında bölünmek istemeyen kullanıcılar sadece okunmamış ileti sayısının sohbet odası panelinde görüntülenmesi ile yetinebilir veya içerik konusunda parlayan görev çubuğu, sesli ikaz veya ekranda en üstte görüntülenen bir pencere ile uyarılmayı seçebilirler. Uyarı tercihleri varsayılan ayarlar olarak kaydedilebilir veya her bir sohbet odası için ayrı olarak ayarlanabilir. Kullanıcılar, anahtar kelime kombinasyonları veya belli kişilerden gelen mesajlar gibi kriterleri kullanarak filtreler oluşturabilir ve ilgili mesajların iletilmesi durumunda aktif olarak uyarılar alabilir.