Genel Bakış

Microsoft Lync Server 2010 ile ortaya çıkan yeni deneyim, her iletişimi birlikte çalışmaya daha fazla olanak sağlayan, insanları harekete geçiren ve sürekli erişilebilir duruma getiriyor. Daha fazla yönetim kolaylığı sağlaması için mevcut araç ve sistemlerle çalışabilen, toplam sahip olma maliyeti düşük, kolayca devreye alınabilen veya geçiş yapılabilen ve çok daha fazla seçenekle esneklik sunan bu güvenli ve istikrarlı sistemin BT yatırımları için sağladığı yararlar da aynı derecede güçlü.

Kesintisiz Son Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcılar işlerini kolaylaştıran ve farklı uygulamaların içerisinden bile olsa her zaman her yerden kullanabilecekleri araçlara ihtiyaç duyarlar. Microsoft Lync Server 2010, sesli iletişimi, anlık mesajlaşma (IM), sesli - görüntülü iletişimi ve çevrimiçi konferansları daha zengin bir hale getiren tek bir arayüz sunar.

Doğru kişiyi bulun ve iletişime geçin

Lync kullanıcıları, Windows Live, AOL ve Yahoo! gibi herkese açık, anlık ileti hizmetlerini kullanan kullanıcıları iletişim listelerine ekleyip bağlanabilmekte ve herkesle tek bir iş kimliği üzerinden iletişim kurabilmektedir.

Sosyal bağlantılar oluşturarak daha eğlenceli bir iş ortamı sağlayın

Microsoft Lync Server 2010’un resimler, otomatik sık kullanılan iletişim listesi ve aktivite bilgileri gibi özelliklerle sağladığı zengin iletişim deneyimi, çalışanların zaman ve mekân fark etmeksizin iş arkadaşlarıyla iletişimde kalmasına yardımcı olur.

Her iletişim neredeyse yüz yüze yapılan bir görüşmeye dönüşsün

Her sohbetinizde yüksek çözünürlüklü videolar, uygulamalar kullanın, masaüstünüzü paylaşın ve fiziksel olarak gitmenize gerek kalmadan toplantılara neredeyse oradaymış gibi katılın.

Microsoft Office uygulamalarının içinden iletişim kurun

Microsoft Lync Server 2010, görsel olarak da tatmin edici olduğu gibi Microsoft Office ve diğer ticari uygulamalarla da uyumludur. Bu sayede renkli iletişim simgeleri, fotoğraflar, yüksek çözünürlüklü videolarla masaüstü paylaşımı gibi birçok özelliğin kullanılmasına imkân verir.

Neredeyse her yerde, her zaman bağlı kalın

Lync’in ister bilgisayar, ister telefon veya internet olsun her ortamdan aynı deneyimin elde edilebilmesi, kullanıcılara birçok aygıt ile bağlanma seçeneğini sunuyor.

Yeni Microsoft Lync kullanıcı arayüzü hakkında daha fazlasını öğrenin

Birleştirilmiş, Tek Bir Platform

Microsoft Lync Server 2010, geleneksel IP PBX sistemlerini daha iyi bir hale getirebilecek, daha fazlasının elde edilmesini sağlayabilecek ve hatta geleneksel IP PBX sistemlerinin yerini alabilecek şekilde tek bir platform olarak geliştirilmiştir.

Eksiksiz görüşme özellikleri

Çağrı alma, yönlendirme, transfer, bekletme, iletme, bırakma ve tutma gibi genel çağrı özelliklerinin desteklenmesi ve bu özelliklerin ofis dışında da güvenli internet bağlantısı ile VPN bağlantısına gerek kalmadan kullanılabilmesini sağlar.

Kurulum ve yönetim yönünden daha kolay bir çözüm

Microsoft Lync Server 2010, Active Directory, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint teknolojileri ile çalışan çok güvenli ve istikrarlı bir sistemdir. Ayrıca yönetimin daha kolay, sahip olma maliyetininse daha düşük olması için Microsoft yönetim araçlarını kullanmaktadır. Mevcut sistemlerle birlikte kullanılabilmesi, devreye alınma ve geçiş işlemlerinin daha kolay olmasına yardımcı olmaktadır.

İletişim imkanlarının iş uygulamaları ve süreçlerine dahil edilmesi için kolayca programlanabilen arayüzler

İyi bilinen teknolojileri kullanan ve hakkındaki bilgilere erişilebilen API’ler sayesinde iletişim olanaklarının uygulama ve süreçlere dahil edilmesi kolaydır.

Kurum veri merkezinde ve barındırılan hizmetlerle kullanma seçenekleri*

Microsoft Lync Server 2010, şirket veri merkezinde veya barındırılan hizmet olarak alınarak (hosting) ya da karma bir ortam üzerinde çalıştırılabilir. Hizmet alınarak kullanıldığında hızla devreye alınabilir, yazılım güncellemeleri düzenli olarak yapılır ve stratejik iş ve girişimlere daha fazla vakit kalır.