Sesli, Görüntülü ve Web Konferansları

Microsoft Lync Conferencing kullanıcıların, dahili ve harici yönlere konferanslar oluşturmasını, yönetmesini ve konferanslara katılmasını kolay hale getirmektedir. Zengin kullanıcı deneyimi ve birleştirilmiş arayüz çalışanların, zaman kısıtları veya mesafeler yüzünden kişisel olarak görüşme imkânı bulamasalar bile etkin bir şekilde işbirliği yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Microsoft LYNC

Daha zengin deneyim

Konferanslar artık HD video, tek tıklama ile masaüstü paylaşımı, kolaylaştırılmış toplantı isteği ve hatta bir konferansı mobil telefonda başlatıp bilgisayar üzerinde sürdürme gibi seçenekler sayesinde bir zorluk olmaktan çıkmıştır. Microsoft Lync™ Server 2010 kullanıcılara tek istemcili bir deneyim sunmakta ve konferansları daha kolay hale getirmektedir.

Konferanslarınızı kontrol edin

Katılımcılar bir “lobide" bekletilebilir ve konferans organizatörü tarafından verilecek izinle konferansa alınabilir; bu sayede mahcup edebilecek hatalar önlenebilir veya toplantı davetlerinin izinsiz kişilere iletilmesinden kaynaklanan güvenlik sorunları önlenebilir. Konferans organizatörleri ayrıca konferansın başlamasından sonra katılımcıları reddedebilir veya susturabilir.

Konferansları kolayca programlayın ve katılın

Kullanışlı programlama eklentisi ile konferanslarınızı direkt olarak Microsoft Outlook içerisinden ayarlayın. Katılımcılar bilgisayarlarından ve hatta cep veya masaüstü telefonlarından tek bir tıklama ile konferanslara katılabilirler.

Dışarıdaki kullanıcılara eksiksiz bir deneyim sunun

Yeni ve sade internet konferansı istemcisi ile herhangi bir işletim sistemini kullanan kullanıcılar internet konferanslarına katılabilirler; anonim kullanıcılar ise zengin bir istemci indirmek zorunda kalmadan istedikleri bir konferansa katılabilirler.

Herhangi bir yerden kolay erişim

Katılımcılar Microsoft Lync, Microsoft Lync Phone Edition, özel bir telefon santrali (PBX) telefonu, genel bir telefon şebekesi (PSTN) telefonu ve Microsoft Lync Web App ile internet üzerinden bile konferanslara katılabilirler. Windows Phone kullanıcıları ise sesli konferanslara Microsoft Lync™ Server 2010 içerisinden tek bir tıklamayla erişebilirler.

Mevcut yatırımlarınızdan en yüksek değeri elde edin

Microsoft Lync™ Server 2010 konferansları, mevcut ağınızda, kurumsal mesajlaşma ve telefon altyapınızda çalışır ve mevcut yatırımlarınızın değerini arttırır.

Masrafları azaltın

Pahalı üçüncü tarafların sunduğu çözümleri kullanmak yerine Birleşik İletişim platformuyla konferanslarınızı entegre edin.

Microsoft LYNC

Sesli Konferans

Konferans görüşmeleri birçok işletme için her gün kullanılan bir üretkenlik aracı haline gelmiştir. Microsoft Lync™ Server 2010, kullanıcılarına Birleşik İletişimin gücü ve esnekliği ile geleneksel konferans sistemlerinin güvenilirliğini sunmaktadır. Kullanıcılar bilgisayar, internet, telefon veya mobil aygıtlardan aşina oldukları ve birbiriyle tutarlı bir arayüzü kullanarak konferansları programlayabilir, yönetebilir veya konferanslara katılabilir. Sesli konferans, Microsoft Lync™ Server 2010 kurumsal mesajlaşma çözümünün bir parçası olarak sunulmaktadır. Bu sayede üçüncü tarafların konferans sistemleriyle ilişkili masraflarının azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.Microsoft LYNC

İnternet Konferansı

Birçok işletme halen internet konferanslarının sağladığı olanaklardan tam olarak istifade etmemiştir. Microsoft Lync™ Server 2010 daha üretken toplantılar ve işbirliğine odaklanan çalışmalar için internet konferanslarını bilgi çalışanları için kolaylaştırmaktadır. Microsoft Lync™ Server 2010 genel kurumsal mesajlaşma altyapısıyla yüksek seviyede entegre edilmiştir. Bu nedenle sesli ve video konferanslarla birleştirilerek kolayca yönetilebilen çok boyutlu etkileşim imkânı sağlamaktadır.

 


Microsoft LYNC

Video Konferans

Hareket halinde ve coğrafi olarak ayrı yerlerde bulunan çalışan sayısının artması ile video konferans, zengin iletişimin herhangi bir zamanda herhangi bir yerde kolaylaştırılması için hayati öneme sahip bir araç haline gelmiştir. Microsoft Lync™ Server 2010 içerisinde yer alan video konferans daha kişisel bir deneyim sağlamaktadır ve insanların birbirini daha iyi tanımasına ve birbiriyle daha etkin işbirliği yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Birleştirilmiş Microsoft Lync istemcisi ve Microsoft Lync™ Server 2010 içerisine video konferansın entegre edilmesi sayesinde çalışanların iş arkadaşlarını hem görmesi hem de konuşabilmesi kolaylaşmıştır. Polycom gibi üçüncü tarafların sistemleriyle uyum sayesinde işletmeler mevcut konferans yatırımlarını kullanabilmekte ve çözümün olanaklarını ihtiyaçlarına en çok uyan şekilde genişletebilmektedir.